
Dynamic Island ukazuje v bublinách upozornění a živé aktivity, takže je nepřehlédneš, i když zrovna děláš něco jiného. Můžeš na něm ovládat hudbu nebo se podívat, kdo ti volá. Anebo omrknout informace o blížícím se letu a spoustu dalších věcí.
Nový inovativní design s plně probarveným zadním sklem. To je tvrzené speciálním dvojitým procesem iontové výměny a zasazené v rámečku z leteckého hliníku, takže je iPhone 15 ohromně odolný.
Superpevný Ceramic Shield na přední straně.
iPhone je odolný proti polití, vodě a prachu. To je úleva.
Hlavní fotoaparát teď fotí v supervysokém rozlišení. Snadno tak uděláš parádní fotky s neskutečnými detaily – momentky i nádherné záběry krajiny.
Zachytí neskutečné detaily
Funguje jako třetí fotoaparát
Portréty jsou detailnější a mají sytější barvy, takže vypadají ještě úchvatněji. Taky teď můžeš klepnutím měnit, na koho chceš zaostřit. Klidně až po tom, co fotku uděláš. A kouzlo je dokonáno.
Potřebuješ něco rychle vyfotit, než bude po všem? Teď už nemusíš přepínat do portrétního režimu. iPhone 15 při focení člověka, psa nebo kočky automaticky zachytí informace o hloubce. Takže si fotku můžeš hned nechat zobrazit jako portrét s efektem uměleckého rozmazání. Nebo to udělat později v aplikaci Fotky.
Až o 3 hodiny delší přehrávání videa než na iPhonu 12
přehrávání videa na iPhonu 15 Plus
přehrávání videa na iPhonu 15
A16 Bionic zvládá spoustu vyspělých funkcí. Třeba výpočetní fotografii potřebnou na 24MP fotky a portréty další generace. Nebo izolaci hlasu během hovorů. A s přehledem utáhne i graficky náročné hry. Zároveň je ohromně úsporný, takže šetří baterii. Není divu, když pochází z modelu Pro.
Nový USB-C konektor umožňuje nabíjet Mac nebo iPad stejným kabelem jako iPhone 15. A z iPhonu 15 se teď dají nabíjet Apple Watch nebo AirPody. Zapomeň na zašmodrchané kabely.
Má detekci autonehody, která pomáhá zachraňovat životy.
iPhone pozná, když se dostaneš do vážné nehody, a přivolá pomoc, když ty nemůžeš.
Hardwarové snímače a vyspělé pohybové algoritmy umí rozpoznat průvodní jevy nehody – prudké změny rychlosti, směru pohybu nebo tlaku v kabině při aktivaci airbagů. Potom iPhone dokáže zavolat na linku 112 a dát vědět tvým nouzovým kontaktům.
Společnosti Apple záleží na tom, na čem záleží tobě. Od ochrany soukromí, která ti dává větší kontrolu nad tvými daty. Přes používání recyklovaných materiálů, co snižují dopad na životní prostředí. Až po integrované funkce, díky kterým může iPhone používat každý.
Plášť iPhonu 15 má 75% podíl recyklovaného hliníku
Vyber si styl. Vyměň si kontakty. Přidej nálepku.
Udělej si vlastní pohlednici, kterou ostatní uvidí, když jim zavoláš. Stačí vybrat povedenou fotku nebo Memoji, doplnit je písmem, které se ti líbí, a máš svoji vlastní vizitku.
Chceš si s někým vyměnit kontaktní údaje? Stačí dát iPhony k sobě. Každý si vybere, co chce nasdílet, a informace se okamžitě přenesou.
Podržením prstu na objektu na fotce ho oddělíš od pozadí a uděláš z něj nálepku. Přidáš efekty jako 3D nebo Lesk. Z Live Photos dokonce uděláš animované nálepky.
Popis, obrázky a jednotlivé parametry se mohou lišit v závislosti na zvoleném modelu a konfiguraci.
| Displej | |
| Uhlopriečka displeja | 6,1 " |
| Dotykový displej | Áno |
| Rozlíšenie displeja | 2556x1179 |
| Konštrukcia | |
| Farba | Modrá |
| Hmotnosť | 171 g |
| HW klávesnica | Nie |
| Stupeň krytia (IP) | IP68 |
| Vodeodolný | Áno |
| Výška | 147,6 mm |
| Šírka | 71,6 mm |
| Hĺbka | 7,8 mm |
| Výdrž a výkon | |
| Vnútorná pamäť | 128 GB |
| Operačná pamäť | 6 GB |
| Značka procesora | Apple |
| Označenie procesora | Apple;A16 Bionic |
| Počet jadier procesora | 6 x |
| Typ článku | Li-Ion |
| Výkon drôtového nabíjania (max) | 22 W |
| Trieda energetickej účinnosti | B |
| USB-PD požadovaný výstupný výkon nabíjačky (min) | 4,5 W |
| Fotoaparát | |
| Viac zadných fotoaparátov | Áno |
| Zadný fotoaparát (prisvetlenie) | Áno |
| Rozlíšenie hlavného zadného fotoaparátu | 48 Mpx |
| Počet objektívov (zadných) | 2 x |
| Predný fotoaparát (rozlíšenie) | 12 Mpx |
| Komunikácia a porty | |
| Audio 3,5mm jack | Nie |
| Dátové siete | 5G |
| GPRS/EDGE/3G/4G LTE | Áno |
| Konektor dátový/napájací | USB-C |
| Funkcie | |
| Bezdrôtové nabíjanie | Áno |
| Funkcia rýchlonabíjania | Áno |
| Odomykanie tvárou | Áno |
| Bezdrôtové technológie | |
| Bluetooth | Áno |
| Bluetooth verzia | 5.3 |
| NFC | Áno |
| Wi-Fi | Áno |
| SIM | |
| Dual SIM | Áno |
| Funkcia Triple SIM | Nie |
| Počet SIM kariet | 1x SIM + eSIM |
| Typ SIM | Nano |
| Geolokácia | |
| Glonass, Beidou, Galileo | Áno |
| GPS | Áno |
| Software | |
| Operačný systém | iOS |
| Verzia operačného systému | iOS 17 |
| Značka/model | |
| Názov modelu (modelove číslo) / kompatibilita | Apple iPhone 15 |
| Modelové číslo | A3090 |
| Apple Pay | Áno |
Dôležité bezpečnostné informácie týkajúce sa iPhonov
https://support.apple.com/sk-sk/guide/iphone/iph301fc905/iosTento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.